Detail [›]
-
 

Diskuzní fórum Jaký med použít pro přípravu medoviny?

Re: Ovocná medovina - pomer medu.
Lstibůrek | 24.8.2011 (19:18)
Pokud se týká poměru moštu a medu, tak to neporadím. Spíše mohu pomoci v otázce dopadu na kvašení, konkrétní poměr je spíše záležitostí vašich preferencí. Pokud je to první pokus tohoto typu, bylo by možná lepší udělat dvě kvašení a to s poměry 20:80 a 80:20. Výsledek by Vám jasně napověděl, kde je optimum. V každém případě bude mít přídavek moštu kladný vliv na čiření kvasu a můžete snížit i obsah živin, protože hroznový mošt jich má přece jenom více, než med.
Mějte na paměti, že uváděná cukernatost je za hranicí toho, co kvasinky zvládnou. Tady může skutečně nastat problém s vyšší úmrtností kvasinek a z toho plynoucím problémy v chuti. Uváděná koncentrace moštu je v oblasti běžné u ledových vín. Jejich správné prokvašení je náročné i pro zkušeného vinaře. Jinak bych doporučil snížit cukernatost na 26, maximálně 28 stupňů NM.
Hranice mezi medovinou a medovým vínem není nikde přesně stanovená. V Čechách nás omezuje legislativa, podle které musí mít medovina minimálně 40g zbytkového cukru. Ve chvíli, kdy medovinu více prokvasím, musím ji prostě nazvat jinak. Většina států EU takové omezení nemá, docela by mě zajímalo, jak je tomu na Slovensku

Přidání příspěvku

Kontakt
*Jméno:
E-mail:
Zpráva
*Předmět:
*Zpráva:
Zrušit

Údaje označené "*" je potřeba vyplnit.