Detail [›]
-
 

Diskuzní fórum Kvasnice

Kvasinky

Kvasinky
František | 24.1.2011 (21:35)
Jak se dají sehnat kvasinky, které uvádíte tj Saccharomyces Cerevisiae? Mají nějaké obchodní jméno a kdo je prodává?
Re: Kvasinky
Lstibůrek | 24.1.2011 (21:36)
Vysvětlení:
Tyto kvasinky se používají pro výrobu piva, vína, kvašení lihu a dokonce i jako droždí. Mezi tyto kvasinky spadají i ty Dolské, které jsou adaptované na kvašení medoviny. Pro každou z uvedených výrob je ale třeba použít kvasinky selektované. Tak například pivovarské kvasinky Saccharomyces Cerevisiae jsou schopné kvasit již při teplotě 5 ºC a naproti tomu kvasinky používané v drožďárenství sice kvasí špatně, zato se ale rychle množí. Pro kvašení medoviny je nejlepší použít některé z vinařských kvasinek. Ve vinařských potřebách lze dnes získat kvalitní sušené kvasinky, které jsou připravené k okamžitému použití. Odpadne vám tedy fáze pomnožování nutná u dolských kvasinek. Tím máte i větší jistotu, že v roztoku bude dostatečné množství vitálních kvasinek, což je také podmínka nutná pro zdárný průběh kvašení.
Osobně mám dobré zkušenosti s kvasinkami Mycoferm BFR od firmy Ever (Itálie), nebo Oenoferm od firmy Erbsloh (Německo).
Sušené kvasinky lze sehnat ve vinařských potřebách a to i přes e-shop (např. www.vinumznojmo.cz, nebo www.vinarskepotreby.cz). Dolské kvasinky jsou také dobré, jen je třeba opravdu veliké pozornosti při jejich rozkvášení. Pokud totiž nebudete mít v roztoku po zakvašení dostatečný počet kvasinek, nepomohou Vám ani živiny ani teplota.

Závěr:
Používejte pouze selektované kvasinky a věnujte pozornost tomu, aby jich v roztoku bylo po zakvašení dostatečné množství.

Re: Re: Kvasinky
Vladimír Dopita | 7.12.2013 (07:53)
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli jsou vhodné pro kvašení medoviny kvasinky Vínka, nebo jestli mám použít jiné značky od jiného výrobce. Děkuji za odpověď.
Re: Re: Re: Kvasinky
Lstibůrek | 12.12.2013 (14:57)
Hezký den, s kvasinkami Vinka bohužel nemám žádnou zkušenost. Sám používám obyčejné vinařské kvasinky a tak by snad i Vinka mohly fungovat

Zpět na přehled diskuzních fór | Zpět na přehled témat