Detail [›]
-
 

Diskuzní fórum Kvašení

Když to nechce kvasit

Když to nechce kvasit
Jan Vondrák | 12.9.2011 (10:55)
Dobrý den, pane Lstibůrku,
pokouším se poprvé kvasit medovinu - 30l v termoboxu při 25C - postupuji dle návodu na použitých Dolských kvasinkách, jen jsem -inspirován Vaší přednáškou - med nepřevařoval. První dny vše probíhalo zdárně, ale pak kvašení nepřešlo do bouřlivé fáze a nyní (6. den) se již skoro zastavilo. Když zpětně procházím svůj postup, napadají mě dvě různá vysvětlení:
1.) Když jsem lil zákvas do roztoku v demižonu, mohl mít roztok mírně vyšší teplotu, než by měl mít - do 40C, což možná mohlo kvasinkám ublížit.
2.) Snažil jsem se roztok míchat tak, aby měl obsah cukrů kolem 26 kg/hl, ale nekontroloval jsem jej moštoměrem, proto je možné, že je i mírně vyšší.

Můžete mi, prosím, poradit, čím by mohl být můj nezdar způsobený a jak jej mohu nejlépe napravit?

Děkuji a zdravím.

Jan Vondrák
Re: Když to nechce kvasit
Lstibůrek | 12.9.2011 (11:47)
Hezký den pane Vondrák,
kvašení není žádná velká věda, jen se vyplatí postupovat pečlivě. Před zakvašením vždy zkontrolovat parametry roztoku. Konkrétně alespoň teplotu a koncentraci cukrů. I při pečlivém navažování medu a odměřování vody se může vloudit chybička, která se pak obtížně napravuje. Jak jednou kvasinky utrpí nějaký šok, těžko se z toho vzpamatovávají. Takže příště tento krok nepodcenit!

Co s tím?

1) Bylo by především dobré přeměřit, kolik cukrů je v roztoku nyní. Alkoholu asi ještě mnoho vzniknout nestačilo a tak by jím výsledek měření neměl být příliš ovlivněn. Pokud je koncentrace cukrů vyšší jak 26%, nařeďte roztok vodou.

2) Kvasinky, které sedí ne dně nádoby by bylo dobré odstranit. Stačí obsah stáhnout hadičkou do jiné nádoby. Pokud by tam tyto kvasinky zůstaly, mohly by nepříznivě ovlivnit chuť medoviny. Při přetahování se snažte roztok provzdušnit (stačí, když hadička bude nad hladinou spodní nádoby).

3) Předpokládám, že teplota bude těch 25ºC. Pokud mohla mít teplota roztoku až 40 ºC, pak to asi je hlavní příčina potíží!

4) Jestliže jste dávkoval živiny podle návodu u Dolských kvasnic, bylo by dobře jejich množství navýšit (alespoň 5x)

5) Na závěr přidat nové kvasinky. To znamená buď rozkvasit další dávku těch dolských, nebo přidat sušené vinařské kvasinky.

Přeji mnoho štěstí…..
Re: Re: Když to nechce kvasit
Jan Vondrák | 12.9.2011 (20:33)
Velmi děkuji za tak rychlou a podrobnou odpověď. Znamená to, že dal-li jsem do 30l roztoku původně 9g živné soli, mám nyní dát 45g? Zdá se mi to moc, tak se raději ujišťuji.

Ještě jednou díky za pomoc.
JV
Re: Re: Re: Když to nechce kvasit
Lstiburek | 12.9.2011 (20:54)
Když se podíváte do diskuzního fóra na téma "živiny", najdte zde řadu podrobností. Já osobně dávám 3g živin/litr. Nedostatek živin je velmi častou příčinou pomalého kvašení....
Re: Re: Re: Re: Když to nechce kvasit
Ondřej Bartošic | 3.11.2014 (20:54)
Dobrý večer,
vyrábím medovinu teprve chvíli a používám kvasinky a živiny Schimanski, kde je dávkování živin 20g/100l, což je podle vašeho dávkování naprosté minimum.
V čem vidíte ten rozdíl, že vy dáváte živin tak mnoho?

Děkuji, pěkný večer Bartošic.

Zpět na přehled diskuzních fór | Zpět na přehled témat