Detail [›]
-
 

Profi výroba

Průmyslová výroba V případě průmyslové výroby je nutné přípravě věnovat zvýšenou pozornost. Každý výrobce se snaží, aby jeho výrobky byly originální a konkurenceschopné, musí být ale také schopen udržovat jejich rovnoměrnou kvalitu. Všechny tyto aspekty ovlivňují nákup a instalaci výrobního zaříz ...

Re: RE: Medovina
Lstibůrek | 5.4.2013 (10:06)
To je velmi dobrá otázka. Roztok o koncentraci 25 až 27% dokáží kvasinky plně prokvasit. Nad touto hranicí se kvašení zastaví vlivem vysokého obsahu alkoholu a část cukrů zůstane neprokvašená.
To je základ se kterým pracujeme. O tom, jestli bude medovina sladká, polosuchá či suchá rozhoduje ten, kdo ji připravuje. Sladká medovina je charakteristická pro ČR, ve světě jsou zcela běžné i ty suché, či polosuché. Jestliže je Vaším cílem sladká medovina, pak máte dvě základní možnosti, jak toho docílit.
1) přidat veškerý med ihned na počátku kvašení. Pak ale budou kvasinky stresované vysokou koncentrací cukrů a kvašení poběží pomalu a bude se tvořit řada nežádoucích vedlejších látek
2) zakvasit do roztoku o koncentraci 25 až 26%. Kvašení poběží mnohem lépe a ke konci přidáte med, který bude sloužit k doslazení. Z tohoto medu ještě odkvasí glukosa a kvašení se zastaví.
Výhodou druhého postupu je čistější a rychlejší kvašení, tedy i kvalitnější chuť a vůně medoviny. Základní podmínkou samozřejmě je, aby byly kvasinky správně pomnožené a dobře živené.

Přidání příspěvku

Kontakt
*Jméno:
E-mail:
Zpráva
*Předmět:
*Zpráva:
Zrušit

Údaje označené "*" je potřeba vyplnit.